W sobotę 8 września br. w Iwcu odbyły się Dożynki Gminne. Po uroczystej Mszy Świętej w intencji rolników i tegorocznych zebranych plonów korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy OSP w Iwcu. Uroczystości rozpoczęły się powitaniem Starostów Państwa Monikę i Rafała Kloska, rolników, gości i wszystkich przybyłych. W czasie krojenia i dzieleniu chleba wśród przybyłych grała Orkiestra Dęta z OSP Bysław. W dalszej części artystycznej z przyśpiewkami dożynkowymi zaprezentował się Zespół Wokalny "Cisowianie", dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwcu zatańczyły dwa tańce borowiackie oraz mogliśmy podziwiać przedstawienie teatralne z Borową Ciotką w roli głównej. Dzieci przygotowała pani Monika Janiak. Mini pokaz cyrkowy zaprezentowała Grupa Cyrkowa "Tuptuś" z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie. Grupę przygotowała pani Justyna Barwik. W dalszej części rozstrzygnięte zostały dwa konkursy gminne: Konkurs Ekologiczny i Konkurs na Najładniejszą Posesję. Trzy Sołectwa naszej gminy tj. Iwiec, Nowy Sumin i Ostrowo przygotowały tradycyjne wieńce dożynkowe. Jury ogłoszonego Konkursu na Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy postanowiło przyznać pierwsze miejsce dla wszystkich wieńców, tym samym każdy otrzymał nagrodę w wysokości 400 zł. Dla wszystkich przybyłych na dożynki serwowany był chleb ze smalcem, ciasto, grochówka i bigos. Na zakończenie zaproszono wszystkich do tańca, a zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych.
Serdecznie dziękujemy Banku Spółdzielczemu w Koronowie Oddział w Cekcynie za wsparcie finansowe tej uroczystości. !!!

GMINNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ Cekcyn, 2018 r.

 REGULAMIN KONKURSU

 ORGANIZATORZY:

Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie

Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie ks. Artur Tybusz

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Gminnym Konkursie Wiedzy Religijnej. Proponujemy formę plastyczną dla młodszych uczestników i formę testu dla starszych.

            Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjum, przedszkoli, świetlic wiejskich z terenu gminy Cekcyn. Uczestnicy konkursu mogą reprezentować tylko jedną placówkę.